Wycena

Ceny statuetek i innych prac rzeźbiarskich wyznaczane są indywidualnie dla każdego zlecenia po skontaktowaniu się z pracownią i określeniu charakteru zamówienia. Ceny ustalane są w zależności od ilości sztuk, zastosowanych technik i trudności realizacyjnych. W przypadku innch prac takich jak tablice, medale czy pomniki ważnym etapem pracy są uzgodniania założeń projektu i na ich podstawie jest wykonywana wycena zlecenia.

Zlecenia

Pracownia nie prowadzi sprzedaży gotowych prac. Statuetki i inne prace rzeźbiarskie są wykonywane na specjalne zamówienie. Zamawiając statuetkę wraz z projektem klient staje się właścicielem praw autorskich do statuetki i może bez ograniczeń dysponować jej wizerunkiem. Jednocześnie wzór statuetki zostaje zastrzeżony i nie jest on wykonywany dla innych klientów.

Realizacja

Na podstawie dostarczonych wskazówek i materiałów wizualnych dotyczących tematyki zamówienia wykonujemy kilka propozycji projektowych. Po ich akceptacji następuje wykonanie modelu statuetki, medalu czy większej rzeźby i również jego zdjęcia są przesyłane do akceptacji. Potem następuje wykonanie odlewu, obróbka, instalacja na postumencie, wykonanie grawerunku. Jeśli projektowana statuetka nie wymaga odlewu w brązie lub innym metalu, do akceptacji jest przesyłany plik ze zwymiarowanym projektem przygotowanym do wykonania w szkle, stali nierdzewnej lub innym materiale. W pracowni stosowane są różne techniki wykonania prac. Może to być odlew z brązu, mosiądzu, ale również z żeliwa. Stosujemy brąz posrebrzany, pozłacany, niklowany czy chromowany. Prace mogą być również wykonana ze stali nierdzewnej albo szkła. Statuetka jest zwykle umieszczona na postumencie z marmuru, granitu, mosiądzu lub szkła. Wykonywany jest również grawerunek z odpowiednim napisem. Statuetka może posiadać detale wykonane z bursztynu, kryształu, srebra i innych materiałów. Również medale wykonujemy różnymi technikami od odlewu, przez grawerunek po bicie. Tablice możemy wykonywać metodą odlewu bądź grawerowania.