O Pracowni

MISJA

Zależy nam na wsłuchiwaniu się w potrzeby i oczekiwania klientów. Proponujemy indywidualne rozwiązania i staramy się twórczo podchodzić do każdego tematu. Statuetki, które tworzymy są unikalnym przedmiotem sztuki użytkowej i stają się istotnym elementem wizerunku budowanego przez daną firmę, organizację czy festiwal.

W projektowaniu statuetki ważne jest, żeby pomysł dobrze korespondował z danym tematem i żeby ten przekaz był czytelny. Stąd nasze statuetki są tak różnorodne: jedne bardziej poetyckie, a inne nowoczesne i industrialne. Jedne monumentalne, a inne ironiczne i z przymrożeniem oka. Staramy się, żeby nasze statuetki były również ciekawą formą rzeźbiarską; żeby miały odpowiednie proporcje, misternie wykonany detal lub ekspresyjną fakturę. Ważne są też funkcje użytkowe statuetki, czyli miejsce na grawerunek, to czy nagroda stoi stabilnie, czy wygodnie trzyma się w ręce i czy ma odpowiednią wielkość. Każde zlecenie to dla nas nowe wyzwanie, a dla zamawiającego rodzaj inwestycji, bo dobrze zaprojektowana statuetka może być wręczana przez wiele lat. Statuetki są nośnikiem wartości bliskich tym, którzy je wręczają, a nagrodzonym przypominają o wyjątkowej okazji i wyjątkowych zasługach.

Podobnie w przypadku innych prac rzeźbiarskich ważne jest dobre zrozumienie tematu i odpowiednie zaprojektowanie danego motywu do okoliczności.

O Artyście

Urodziłem się w 1972 roku. Po ukończeniu Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem przeniosłem się do Krakowa i tam w 1998 otrzymałem dyplom na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Sękowskiego. Moje poszukiwania artystyczne przechodziły różne etapy od fascynacji sztuką ludową i pierwotną, poprzez modernizm XX wieczny, a potem zajmowałem się problematyką designu czy projektowania graficznego i fotografią. Początkowo wiele prac wykonałem w drewnie, ale później najbliższy stał mi się brąz i ogólnie praca w metalu. Najbardziej osobiste prace wykonuję jednak w kamieniu, który jest dla mnie fascynującym medium: trudnym, twardym, trwałym i wymagającym. Podobnie osobiście traktuję rysunek czy to w tradycyjnej formie, czy jako monotypia albo łączenie grafiki i fotografii.


W swojej pracy staram się łączyć różne doświadczenia artystyczne i warsztatowe, ale lubię też poznawać nowe techniki i materiały. Zaciera się u mnie granica między pracą i pasją, między tworzeniem i fascynacją dziełami innych artystów. Ale największą satysfakcję sprawia mi dzielenie się tą pasją z innymi, kiedy moja praca może też sprawiać radość innym.

Zespół

Od wielu lat najważniejszym członkiem zespołu naszej pracowni jest Konrad Bucior absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego, gdzie w 2010 obronił dyplom z fotografii w pracowni prof. Cader-Pawłowskiej. Skończył on również Wydział Konserwacji Zabytków PWSZ w Nysie. To on w największym stopniu jest odpowiedzialny za ostateczny kształt naszych prac i dopracowanie wszystkich szczegółów.